دریافت(تحقیق درباره رشته زیست شناسی سلولی مولکولی)

زیست شناسی,طول دوره,میکروبیولوژیتحقیق درباره رشته زیست شناسی سلولی مولکولی|1676916|crd1620623|
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره رشته زیست شناسی سلولی مولکولی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول درقالب ورد(WORD) وقابل ویرایش در14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

رشته زیست شناسی سلولی مولکولی

معرفی کلی رشته و هدف آن

رشته زیست شناسی سلولی مولکولی در مقطع کارشناسی در دانشگاه دارای 5 گرایش میکروبیولوژی، علوم سلولی مولکولی، ژنتیک، بیوشیمی و بیوفیزیک است. قابل ذکر است که تفاوت محسوسی بین گرایشهای مختلف این رشته در مقطع کارشناسی وجود ندارد. در زیر به توضیح اجمالی گرایشهای مختلف این رشته می پردازیم.

گرایش میکروبیولوژی

میکروارگانیسم ها موجودات ریز ذره بینی مانند: باکتریها، ویروسها، قارچهای میکروسکوپی و پرتوزوئرها هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. علم میکروبیولوژی که گرایشی از علم زیست شناسی است به بررسی و مطالعه میکروارگانیسم ها می پردازد. در این علم ارتباط میکروارگانیسم ها با خودشان همچنین با موجودات عالی تر مانند انسان، حیوانات و گیاهان بررسی می شود. علم میکروبیولوژی گرایشهای مختلفی دارد که عبارتند از: میکروبیولوژی پزشکی، میکروبیولوژی غذایی و میکروبیولوژی صنعتی.

محقق این گرایش از یک سو می تواند به بررسی کاربرد سلاحهای میکروبی و راههای پیشگیری از این سلاحها بپردازد و از سوی دیگر می تواند در کارخانه های عطرسازی مشغول باشد. میکروبیولوژی پایه و اساس بسیاری از علوم از قبیل: بیوشیمی، بیوتکنولوژی، ژنتیک و پزشکی است. یکی از کاربردهای گرایش میکروبیولوژی در آزمایشگاههای تشخیص طبی است. میکروبیولوژی در تشخیص بیماری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در مواد غذایی و تولید مواد غذایی مختلف اثر میکروارگانیسم ها بسیار قابل توجه است. همچنین گرایش میکروبیولوژی در کشاورزی بطور بسیار وسیعی در تشخیص آفات گیاهی، مبارزه با آفات گیاهی و ایجاد مقاومت گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع و معادن نیز برای استخراج فلزات سنگین و در تصفیه نفت در گوگردزدایی از نفت مورد مورد استفاده قرار می گیرد. در محافظت از محیط زیست، تصفیه فاضلابا و مبارزه بیولوژیک با عفونتها آلودگی های فاضلابی مورد استفاده قرار می گیرد و آب سالم و در حقیقت بدون آلودگی تحویل می دهد.مطالب دیگر:
📜پاورپوینت آموزشی بررسی سازمان بورس اوراق بهادار تهران📜پاورپوینت آموزشی آموزش اذان و اقامه ، وضو ، نماز ، تیمم به همراه تصاویر آموزشی📜پاورپوینت آموزشی رابطه بین شیوه های تامین مالی و درصد تغییرات و فرایند سرمایه📜پاورپوینت آموزشی درس حسابداری پیشرفته 2 ، رشته حسابداری📜پاورپوینت آموزشی استاندارد حسابداری ، نحوه ارائه صورت های مالی📜پاورپوینت آموزشی مدیریت كیفیت در تولید آمار📜پاورپوینت آموزشی سمینار مسائل مالی ، صندوق های بازنشستگی📜پاورپوینت آموزشی بررسی آمار ایدز به همراه آمار ها و جداول آموزشی📜پاورپوینت آموزشی بررسی میزان برق مصرفی 35 خانوار در دو ماه مرداد و شهریور به همراه نمودار های و جداول📜پاورپوینت نظریه گراف و کاربرد های آن📜پاورپوینت آموزشی درس معادلات دیفرانسیل معمولی ، رشته ریاضی📜پاورپوینت آموزشی درس حسابداری صنعتی 2📜پاورپوینت آموزشی بررسی مفاهیم حسابداری صنعتی📜پاورپوینت آموزشی جهانی شدن و توسعه ، روندهای مسلط آن📜پاورپوینت آموزشی درس حسابداری مالیاتی📜پاورپوینت آموزشی درس حسابرسی 2 ، رشته حسابداری📜پاورپوینت آموزشی مدیریت روابط با مشتری📜پاورپوینت آموزشی درس اصول علم اقتصاد 1 ، رشته حسابداری📜پاورپوینت آموزشی سیستم‌ های هزینه‌ یابی به همراه جداول آموزشی📜پاورپوینت آموزشی درس حسابداری صنعتی 1 ، فصل سوم📜پاورپوینت آموزشی درس مدیریت مالی 2 ، رشته های حسابداری و مدیریت📜پاورپوینت آموزشی درس آمار و احتمالات📜پاورپوینت آموزشی درس مالیه عمومی و خط مشی دولت ها📜پاورپوینت آموزشی درس خلاصه حسابرسی 1📜پاورپوینت آموزشی پمپ های هیدرولیكی